PUBLISHED: | UPDATED:

BRYANT UNIVERSITY

President’s List

TOWNSEND: Kaitlyn Fales

PEPPERELL: Julia Sheehan.

BRYANT UNIVERSITY

AYER: Benjamin Strauss, Anthony Deluca

GROTON: Evan Leonard

HARVARD: Abigail Zajac, Shannon O’Connor

TOWNSEND: Kaitlyn Fales

CONNECTICUT COLLEGE

Dean’s High Honors

HARVARD: Emma Keaney

Dean’s Honors

GROTON: Margaret Davey.

FAIRFIELD UNIVERSITY

DUNSTABLE: Justin Flanagan

GROTON: Brenna McAllister, Kenneth Pollard,, Katherine Royal,, Matthew Straw,, Carl Zimmon

HARVARD: Sadie Flanagan

PEPPERELL: Emma Smith

ITHACA COLLEGE

HARVARD: William Hopper

JAMES MADISON UNIVERSITY

President’s List

PEPPERELL: Sophie Roberta Darabaris

MOUNT WACHUSETT COMMUNITY COLLEGE

President’s List

TOWNSEND: Katie Langone

Dean’s List

AYER: Kendra Bond, Corbin Grubb, Katherine Jordan, Torrey McKeon, Katherine Piecewicz, Scott Walters, Rammarah Whitener

GROTON: Kristin Fuller, Amy Weidman

HARVARD: Seth Germagian, Paulina Sarnik

PEPPERELL: Shawna Haueisen, Samantha Robarge, Zelie Sears

SHIRLEY: Chloe Curley, Diana Freeman, Sara Sauer, Amy Shack, Joseph Tremper

TOWNSEND: Leah Baboci, Harrison Baucom, Emily Curtin, Cameron Fess, Niccole LeBlanc, Abbey Royer, Isaac Schatia

SPRINGFIELD COLLEGE

DUNSTABLE: Hannah Barnes

GROTON: Maria Antonellis, Nicolette Eggimann, Pamela Marino

HARVARD: Kadin DeRuijter,

UNIVERSITY OF FINDLAY

HARVARD: Camden Maddalone

UNIVERSITY OF MAINE

AYER: Maddie Jorge

GROTON: Jennifer Goulding, Alissa Johnson, Sarah Latario, Jack Rivet

UMASS AMHERST

AYER: Jocelyn Joan Breault, Kazmiera Eleanor Breest, Jacob Cowley, Hannah Victoria Hallett, Maxwell Allen Simmons

DUNSTABLE: Nicholas George Antonopoulos, Jacob Richard Barnes, Calvin Lee Johnson, Chloe Jeanne McDonald, Riley Marie Rainville, Jacqueline Kelly Richardson, Olivia Rose Thompson, Brooke Elizabeth Towle, Mackenzie Blake Webb, Samantha Whitney, Dylan Wotton

GROTON: Sophie Lauren Bobzien, Jacqulyn Suzanne Cernak, Lia Marie Ciemny, Shane Dawson, Aylin Ann Elmali, Melissa Elmali, Thomas Paul Giannasca, William Harrison Huntington, Apoorva Karpurapu, Eleanor Zijie Keydel, Geoffrey Kidger, Mae Olivia Kovacs, Callie Joyce MacPherson, Lindsay Elizabeth Maloomian, Danika Manalo, Eileen Emily Mancini, Kelsie Ann McAllister, Summer McGillivray, Callum Matthew McLaughlin, Julia Mendel, Heather Mackenzie Mischel, Sarah Jeanne Mullins, Matthew Joseph Naughton, Meagan Marie Odell, Joseph John Orlando, Aashna Ujjwal Parikh, Danielle Christine Roder, Hannah Marie Roder, Amelia Shaw, Michael Eugene Suchecki, Rachel Marie Swansburg, Owen Shouwen Teh, Meaghan Tomany,

HARVARD: Alexander Douglas Avola, Grace Helen Barton, Joseph John Calabresi, Jared Michael Dauphinais, Tate Edmonds, Nicholas Eliyesil, Drew Daniel Femino, Margaret Snowden Gill, Meghan Elizabeth Glade, Madeline Hill, Yonah Joffe, Alexander Edward Lee, Marcela Machado Leme, Marilia Machado Leme, Rachel Makosky, Caroline Virginia Noyes, Samvit Dhiraj Pisal, Matthew Stephen Polimou, Samuel Colburn Rosenfield, Stephen Kenneth Scarano, Jonathan Olson Schmidt, Kyle Fox Schoenberg, William Morgan Sennott, David Giovanni Shlimak, Matias Nicholas Smalanskas, Michael Matthew Steranka, Jason Valladares, Hannah Catharine Wharton

PEPPERELL: Blake Amiot, Hadley Elizabeth Beauregard, Catherine Mary Buckley, Danielle Crouse, Alyssa Joan Fliter, Samantha Hailey Gonda, Megan Brooke Hawkins, McKenzie Lyn Kelly, Emma Catherine Kotelly, Nicole Landino, Tyler Christopher Libonate, Kevin Robert Lundstrom, Brynn Marie Massarelli, Sara Michelle Mayer, Joshua Edward McGee, McKenna Madison Premus, Lauren Reed, Margaret Collins Richardson, and Elijah Thales Taylor.